Yaşam İle İlgili Konular

Kadınlarda Kolay Orgazm İçin Püf Noktaları

Boşalamama ya da orgazm olamama bütün dünya üzerindeki kadınların ortak problemidir. Yapılan çalışmalarda erkeklerin neredeyse tamamı cinsel ilişki sırasında boşalırken, kadınlarda ise yalnızca %50-%60 arası cinsel ilişki sırasında boşalma gerçekleşir.

Kadınların orgazm olamamasının en büyük nedenleri arasından fizyolojik ya da psikolojik sebepler yer alır. Bu yazımız içerisinde sizlere kadınların kolay orgazm olması adına püf noktaları açıklayacağız.

Konsantre Olun

Kadınların kolay bir şekilde orgazm olabilmesinin belki de en büyük püf noktası cinsel ilişki sırasında kadının konsantre olabilmesidir. Bir kadın cinsel ilişki sırasında ne kadar çok odaklanıyorsa o kadar kolay bir şekilde de orgazm olur. Ama ne yazıktır ki kadınlar dini ve sosyal sebeplerle cinselliğe erkeklere nazaran çok daha uzaktır.

Özellikle bizim gibi muhafazakar olan toplumlar içerisinde cinsellik kadınlar adına bir tabudur. Kadının cinsel ilişkiden haz almasının bile günah, ayıp kabul edildiği toplum içerisinde kadının ilişki esnasında konsantre olması, ifade etmesi beklenemez. Ama kadınların kolay bir şekilde orgazm olması adına yapılması gereken konu kadının dokunuşlara, zevk almaya konsantre olmasıdır. Cinsel ilişki esnasında gündelik hayattaki sorunlarınızı, eşinizle olan sorunları, dini ve sosyal baskıları unutun ve yalnızca ilişkiye odaklanın. Odaklandığınız zaman her şeyin çok daha farklı olduğunu ve bu durum sayesinde çok daha fazla zevk aldığınızı göreceksiniz.

Teslim Olun

Kadınlar yaratılış olarak sığınma hissini sever. İçgüdüsel olarak güçlü olan bir erkek kadınını tahrik eder. Bu mantıkla bakıldığı zaman yatakta kadının teslim olması oldukça kolay bir şekilde orgazm olmasını sağlar. Kadınların teslim olması ayrıca erkekleri de oldukça tahrik eder. Bu şekilde uyum içerisinde bir cinsel birliktelik yaşanabilir.

Cinsel İlişkide Vajina Kaslarınızı Kullanın

Cinsel ilişki esnasında kadınların vajinal kaslarını kasarak gevşetmesi hem erkeğe hem de kadına oldukça fazla zevk verir. Bir kadın kolay bir şekilde orgazm olmayı istiyorsa ilişki esnasında vajinal kaslarını kasarak gevşetmelidir.

Bu kasları çalıştırabilmek için en doğru yolda Kegel egzersizidir. Bir kadın ne denli Kegel egzersizi yaparsa kaslarını da o kadar iyi bir şekilde kullanır.

Kadin Evreni

KadinEvreni.Net Ceo'su

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu